Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych


Idź do treści

Szanowni Państwo,

Od 1 stycznia 2011 roku Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk uczestniczy w Projekcie „Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych”. Projekt ten jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a w trakcie jego realizacji powstanie ponad 25 tys. publikacji cyfrowych. RCIN jest realizowane przez Konsorcjum 16 Instytutów Naukowych, a jego celem jest implementacja wyników badań naukowych do gospodarki oraz upowszechnianie wiedzy w nowoczesnym społeczeństwie informacyjnym.
W chwili obecnej Internet staje się dominującym medium w komunikacji społecznej. Instytut Archeologii i Etnologii PAN stoi przed szansą na digitalizację ważnych utworów, które powstały w Instytucie, a dostęp do ich postaci elektronicznej umożliwi poznanie rezultatów badań prowadzonych przez polskich archeologów, etnologów i historyków szerokiemu gronu odbiorców.
Chcielibyśmy przekazać Państwu podstawowe informacje o Projekcie, jego ideę oraz informować o postępach w jego realizacji.Powrót do treści | Wróć do menu głównego